EPCOS B72210S0421K101
Varistors; TDK; B72210S0421K101; 1.12 kV; 560 V; Radial, Through Hole; 135 pF
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.70%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72210S0421K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
3D下载
SnapEDA
封装
下载
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 615V, 50J, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED
LittelfuseV420LA10P
LA Series 560 VDC 420 V RMS 1120 V Clamp 2500 A 140 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV420LC10P
LC Series 680 V 2.5 kA 20 pF 1 Circuit Disc 10mm Through Hole Varistor
LittelfuseV420LS10P
Var MOV 420VAC/560VDC 2500A 748V Thru-Hole Radial T/R
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 150pF 25A; Clamping 1025V; Varistor 620V
TVS Varistor, MOV, 320 V, 420 V, StandarD, 840 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
描述
Varistor, 420Vac, 560Vdc, 1.12Kv, 10Mm Disc; Voltage Rating Vac:420V; Voltage Rating Vdc:560V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:1.12Kv; Varistor Case Style:Disc 10Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2.5Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72210S0421K101