EPCOS B72210S0151K101
Epcos B72210S0151K101 150V 24J 10mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
TME
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.98%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72210S0151K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
SIOV METAL OXIDE VARISTOR Varistor, 200V, 24J, Through Hole Mount
LittelfuseV175LA5P
LA Series 225 VDC 175 V RMS 455 V Clamp 2500 A 350 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV175LT5P
LT Series Ø10 mm 175 VAC 225 VDC 350 pF Radial Crimped Metal Oxide Varistor
PanasonicERZ-E07A221
In a Pack of 25, Panasonic ZNR Series Disc Varistor 350pF 25A, Clamping 360V, Varistor 220V
PanasonicERZV07D271
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Pitch: 5 mm Direct voltage max.: 225 V Energy: 24 J Surge current: 1750 A
PanasonicERZ-VA7D271
Znr Mov Transient/Surge Absorbers,type D Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERZ-VA7D271
描述
240V 2.5KA 1 216V 264V 200V 150V 24J 430pF@1kHz 2897036 14.5mm*4.4mm
Var MOV 150VAC/200VDC 2500A 240V Thru-Hole Radial Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=150Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=2500A
SIOV Metal Oxide Varistor; 150Vrms; 0.4W
200V 150V 240V Plugin,P=10mm Varistors ROHS
EPCOS - B72210S0151K101 - VARISTOR, 24.0J, 150VAC
Varistor, 24J, Through Hole Mount
Varistor, 150Vac, 200Vdc, 395V, 10Mm Disc; Voltage Rating Vac:150V; Voltage Rating Vdc:200V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:395V; Varistor Case Style:Disc 10Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:2.5Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72210S0151K101