EPCOS B72207S2321K101
Varistors; TDK; B72207S2321K101; 840 V; 420 V; Radial, Through Hole; 85 pF
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet35 页8 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72207S2321K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseV07E320P
UltraMOV® Series 420 VDC 320 V RMS 840 V Clamp 1750 A 65 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV07E320PL2T
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 510V, 1750A, disc 7mm, RoHS
LittelfuseV07E385P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 1750A, disc 7mm, RoHS
B722 Series 350 V 275 Vrms 710 V Clamp 1750 A 110 pF AdvanceD Leaded Varistor
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=250Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=1750A
PanasonicERZ-V07D431
ZNR SERIES METAL OXIDE VARISTOR 120PF 10A, CLAMPING 710V, VARISTOR 430V
描述
SUPPRESSOR; Peak Surge Current @ 8/20µS:; SUPPRESSOR; Peak Surge Current @ 8/20µS:1.75kA; Varistor Case:Disc 7mm; Clamping Voltage Vc Max:840V; Peak Energy (10/1000uS):32J; Voltage Rating VDC:420V; Voltage Rating VAC:320V; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C
VARISTOR, MOV, 840V, DISC 7MM; Voltage Rating VAC: 320V; Voltage Rating V DC: 420V; Product Range: AdvanceD B722 Series; Clamping Voltage Vc Max: 840V; Varistor Case Style: Disc 7mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV);