EPCOS B59875C0120A070
Radial 2 THROUGH HOLE MOUNT PTC THERMISTOR (Type) PTC Resettable Fuse 265V 55mA 25% 65Ohm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet0 页0 年前
Ciiva
Newark
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+122%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Thermistor PTC 65Ohm 25% 2-Pin Radial Cardboard Strip
PTC Thermistors for Overcurrent Protection, Max. operating voltage=265V, Rated resistance=70Ω
Thermistor PTC 160Ohm 20% 2-Pin Radial Cardboard Strip
PTC Resettable Fuse 0.05A(hold) 0.12A(trip) 240VAC 1A 0.9W 10s 18.5Ohm Radial 8.3 X 3.8mm T/R
Bel Fuse0ZRE0005FF1C
Radial Resettable Fuse, PPTC, 0ZRE, 240 V, 50 mA, 120 mA, 15 s, Round
PTC Resettable Fuse 0.05A(hold) 0.12A(trip) 240VAC 0.9W 10s 18.5Ohm Radial 8.3 X 3.8mm Bulk
描述
PTC Thermistors for Overcurrent Protection, Max. operating voltage=265V, Rated resistance=65Ω
110mA 265V 1A 55mA 65¦¸ 9mm*9mm*12.5mm
PTC RESET FUSE 265V 55MA RADIAL
Thermistor, Ptc; Zero Power Resistance At 25°C:65Ohm; Thermistor Mounting:Through Hole; Product Range:B59875 Series; Operating Voltage Max:265V; Applications:Over Current Protection, Short Circuit Protection; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B59875C0120A070