EPCOS B57261V2223J060
Thermistor NTC 22K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4548K >= -3.5 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页8 年前
Farnell
Newark
TDK
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.24%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B57261V2223J060 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-05-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2021-01-08
LTD Date2021-04-09
相关零件
NTC THERMISTOR 0402 22K J60 GHL1899 B-4500 UPA
Thermistor NTC 22K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 3987K Paper T/R
PanasonicERT-J0ER223J
Thermistor NTC 22K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
PanasonicERT-J0ER223H
Thermistor NTC 22K Ohm 3% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
Thermistor NTC 22K Ohm 3% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 3987K Paper T/R
Thermistor NTC 22K Ohm 3% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4543K T/R
描述
Tape and Reel 2 Surface Mount NTC THERMISTOR NTC Thermistor 500mum 125C 150mW 4548K
Thermistor NTC 22KOhm 5% 2-Pin 0402 Cardboard T/R
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=22kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±5%
THERMISTOR, NTC, 22K, 0402; Zero Power Resistance at 25°C: 22kohm; Product Range: B57261V2 Series; Thermistor Mounting: SMD; Beta Value (K): 4575K; Thermistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Thermistor Terminals: SMD; Operatin
THERMISTOR, NTC, 22K, 0402; Thermistor Type:NTC; Resistance:22kohm; Thermistor Tolerance:-5% to 5%; Beta Value (K):4575K; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Thermistor Case Style:0402; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Operating Temperature Max:+125°C; Package / Case:0402; Power Dissipation Ptot Max:150mW; Resistance Tolerance:± 5%; Series:B572; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C