EPCOS B57164K0104J000
Thermistor NTC 100K Ohm 5% 2-Pin Radial 4600K >= -3.5 Bulk Automotive
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet31 页7 年前
EPCOS
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.71%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B57164K0104J000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thermistor, NTC, 100 kohm, NTCLE Series, 4190 K, Through Hole, Radial Leaded
Ntc Thermistor, 100Kohm, Wire Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXFT15WF104FA2B100
100K¦¸ ¡À1% 7.5mW ¡À1% 4311K 4250K 4334K 0402 1.2mm*1.2mm*22mm
Ntc Thermistor, 100Kohm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Murata NXRT15WF104FA1B040
NTC THERMISTOR FOR TEMPERATURE MEASUREMENT NTC Thermistor, 100000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 100K Ohm 2% 2-Pin Radial 4190K -5 to -4.5 Bulk
描述
NTC Thermistor, 100000ohm, Through Hole Mount
NTC Elements, Nominal Resistance=100kΩ, Nominal Resistance Tolerance=±5%
NTC Thermistor 100k Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
EPCOS B57164K0104J000 THERMISTOR, NTC
Thermistor, Ntc; Zero Power Resistance At 25°C:100Kohm; Product Range:B57164K Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):4600K; Thermistor Case Style:-; Thermistor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B57164K0104J000