Eaton UP4B-100-R
Inductor Power Wirewound 9.77uH/10uH 20% 100KHz Ferrite 6.8A 15mOhm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页10 年前
Datasheet7 页19 年前
IHS
Master Electronics
Jameco
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.74%
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD / 10 µH Unshielded Molded Inductor 7.5 A 30mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 53Q-Factor Ferrite 6.5A 0.0172Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T100MNV
Ind Power Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 5.55A Embossed T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 5.6A 0.021Ohm DCR T/R
Ind Power Bobbin Core 10uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 5.3A T/R
TAIYO YUDENNS12555T100MNV
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 5.04A Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
UP Series 10 uH ±20 % Tolerance 6.8 A Unshielded Low Profile Power Inductor
IND PWR 10UH 20% 100KHZ FERRITE
FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM SMD
100KHz 11.5A 6.8A 10¦ÌH 15m¦¸ ¡À20% , 22.1mm*15mm*7.87mm
INDUCTOR, UN-SHIELDED, 10UH, 11.5A, SMD; Inductance:10µH; RMS Current (Irms):6.8A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):11.5A; Product Range:UP4B Series; DC Resistance Max:0.015ohm; Inductance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes