Eaton SD3114-100-R
Inductor Power Shielded Drum Core 10.4uH/10uH 30% 100KHz Ferrite 570mA 458mOhm DCR 1212 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
Datasheet3 页18 年前
Datasheet3 页18 年前
Master Electronics
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton SD3114-100-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Wurth Elektronik744029100
Power Choke Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 650mA 470mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 0.67A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.72A 0.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.65A 0.28Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik744031100
Power Choke Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 0.74A 0.205Ohm DCR T/R
Inductor, Aec-Q200, 10Uh, Shld, 0.6A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 78438323100
描述
General Purpose Inductor, 10Uh, 1 Element, Ferrite-Core, Smd, 1212
SD Series 10 uH ±30 % Tolerance 0.57 A Shielded SMT Low Profile Power Inductor
INDUCTOR, SHIELDED, 10UH, 780MA, SMD; Product Range: COILTRONICS - SD3114 Series; Inductance: 10µH; Inductance Tolerance: ± 30%; Inductor Construction: Shielded; RMS Current (Irms): 570mA; Saturation Current (Isat): 780mA; Packaging: Each