Eaton SD10-1R0-R
Inductor Power Shielded Drum Core 1.119uH/1uH 20% 100KHz Ferrite 1.93A 0.0448Ohm DCR 2020 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页9 年前
Datasheet9 页9 年前
IHS
Sager Electronics
Newark
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton SD10-1R0-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 2.2A 0.042Ohm DCR 1515 T/R
Wurth Elektronik74404032010
FIXED IND 1UH 2.2A 33 MOHM SMD / 1 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 33mOhm Nonstandard
Wurth Elektronik74438323010
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Iron Alloy-Core, SMD, 1008
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Ind Power Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.05A 1212 Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
SD Series 1 uH ±20 % Tolerance 1.93 A Shielded SMT Low Profile Power Inductor
100KHz 2.25A 1.93A 1¦ÌH 44.8m¦¸ ¡À20% 2020 , 5.2mm*5.2mm*1mm
INDUCTOR POWER SHIELD 1.0UH SMD
IND, SHLD DRM COR,1UH,2.25A SMT
Inductor, Shielded, 1Uh, 2.25A, Smd, Full Reel; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):1.93A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.25A; Product Range:Sd Series; Dc Resistance Max:-; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SD10-1R0-R