Eaton JM60100-3CR
JM60100-3CR Cooper Bussmann 100 amp class J fuse holder 600V -3 pole
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet12 页12 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
Fuse Holder 100AMP CLASS J FUSE HDR600 V-3 POLE
KNIFEBLADE FUSE BLOCK, 100A, 600V; Fuse Holder Type: Indicating Fuse Holder; Product Range: -; Fuse Current: 100A; Voltage Rating VAC: 600V; Voltage Rating VDC: -; Fuse Size Held: Class J; No. of Fuses: 3Fuses; Holder Terminals: Box Lug
Bussmann JM60100-3CR Fuse Block Brand: Bussmann. Part Number: JM60100-3CR. Bussmann Fuse Block, 600 VAC, 70 to 100 A, 3 Poles, Class: J, 1 to 3 AWG, 4 to 6 AWG, 8 AWG Wire, Hole Mount, -40 to 120 deg C, For Use With: Knife Blade Cartridge Fuse, Thermoplastic, 6 in L x 6 in W x 2.8 in H. Additional Description: BUSS-JM60100-3CR 100 amp class J fuse holder 600V 3 pole. Catalog Description: Eaton Bussmann series JM modular fuse block, CR, 70-100 A, Three-pole, Class J, Knife blade end x knife blade end, 200 kAIC, 600 V..