Eaton HSH1040-3R8207-R
Supercapacitors / Ultracapacitors Supecapacitor HSH 1040 3.8V 200F
3 个月趋势:
+555%
描述
SUPER CAP, HS HYBRID, 200F, 3.8V, RADIAL;
HSH1040-3R8207-R, EATON ELECTRONICS
SUPER CAP, HS HYBRID, 200F, 3.8V, RADIAL; Voltage(DC):3.8V; Capacitance:200F; Discharge Current Max:7A; ESR:0.06ohm; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case / Package:Can; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5mm RoHS Compliant: Yes