Eaton HSH1016-3R8556-R
Supercapacitors / Ultracapacitors Supecapacitor HSH 1016 3.8V 55F
价格与库存
库存历史记录
3 个月趋势:
+201%
描述
SUPER CAP, HS HYBRID, 55F, 3.8V, RADIAL; Available until stocks are exhausted Alternative available
HSH1016-3R8556-R, EATON ELECTRONICS
SUPER CAP, HS HYBRID, 55F, 3.8V, RADIAL; Voltage(DC):3.8V; Capacitance:55F; Discharge Current Max:1.8A; ESR:0.2ohm; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case / Package:Can; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:5mm RoHS Compliant: Yes