Eaton HCM1A1104V2-1R0-R
Automotive Grade High Current Power Inductor 1uH 19A 2.7mOhm 38MHz SRF 2-Pin Sur
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+95.17%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2019-07-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-08-30
LTD Date2025-09-30
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Powdered Alloy-Core, SMD, 4339
POWER INDUCTORS-SMD IND MP 1.0UH 25A MOLDED 2 ROHS COMPLIANT: YES
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH/0.64uH 20% 100KHz Powdered Alloy 19A 0.0031Ohm DCR 4040 Automotive AEC-Q200 T/R
FIXED IND 1UH 19A 3.1 MOHM SMD
100KHz 38MHz 25A 19A 1¦ÌH 3.1m¦¸ ¡À20% 4040 , 10.8mm*10mm*4mm
INDUCTOR, AEC-Q200, 1UH, SHIELDED, 19A;
IND POWER 1.0UH 25.0A 2 PAD SMT