Eaton HB1020-2R5505-R
Cap Supercap 5F 2.5V -10% to 30% Radial SMD 5.08mm 11uA 0.1 Ohm PowerStor 70C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
Sager Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+130%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2011-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
KYOCERA AVXJUWT1475MPD
Cap Supercap 4.7F 2.7V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1 Ohm 1000h 70C Bulk
PanasonicEECHZ0E475
EEC HZ Series 2.5 V 4.7 F 10 x 20 mm LS = 5 mm Electrical Double Layer Capacitor
描述
Electric Double Layer Capacitor, 2.5V, 30% +Tol, 10% -Tol, 5000000uF, Through Hole Mount
HB Series 2.5 V 5 F Ø 10 x 20.5 mm Radial Through Hole Super Capacitor
5F 2.5V -10%~30% 1000h@ 70¡ãC 2.5V 100m¦¸@ 100Hz 10.5mm*22.3mm*22.3mm
Radial Can PowerStor HB 2.5V 5F -10% +30% 0.413Dia 10.50mm
5.0F, 2.5V, HB Series, Cylindrical
HB1020-2R5505-R, EATON ELECTRONICS
CAPACITOR, EDLC, 5F, 2.5V, RADIAL; Capacitance:5F; Voltage(DC):2.5V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:-10%, +30%; Lead Spacing:5mm; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 70°C; Capacitor Case / Package:- RoHS Compliant: Yes