Eaton FWPQ-500A
FWPQ-500A Cooper Bussmann 700 VOLT HIGH SPEED FUSE
Production
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet470 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Barrier Strip Terminal Block, 570A, 2 Row(s), 1 Deck(s)
Fuse, Industrial / Power, 600 A, 500 VAC, 500 VDC, 50.8mm x 110.24mm, 2" x 4.34"", High Speed"
Eaton Bussmann High Speed Round body BUSS HIGH SPEED FUSE - FWP-600A
LittelfuseIDSR600.X
Electric Fuse, Time Delay Blow, 600A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Littelfuse0NLS600.X
Electric Fuse, 600A, 600VAC, 500VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseL70S600.X
Electric Fuse, Very Fast Blow, 600A, 700VAC, 650VDC, 200000A (IR), Inline/holder
描述
FUSE CARTRIDGE BLADE FAST BLOW STUD MOUNT 700VDC 500A
Specialty Fuses 700V HIGH SPEED FUSE