Eaton FP2-S200-R
Inductor Power Wirewound 0.2uH 15% 1MHz Ferrite 37A 0.00033Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页10 年前
Datasheet4 页19 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Farnell
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+78.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton FP2-S200-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
General Purpose Inductor, 0.2uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
HIGH FREQUENCY INDUCTOR, 200NH, 37A, 15%; Inductance:200nH; Inductance Tolerance:± DC Resistance Max:280µohm; Current Rating:37Arms; Core
Inductor, Shielded, 200Nh, 19A, Smd; Inductance:200Nh; Rms Current (Irms):37A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):19A; Product Range:Fp2 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:- Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics FP2-S200-R