Eaton DRQ74-151-R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH/600uH 20% 100KHz Ferrite 690mA/346mA 0.591Ohm/2.37Ohm DCR T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet10 页9 年前
Datasheet7 页18 年前
IHS
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.34%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton DRQ74-151-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 0.7A 0.988Ohm DCR 2424 T/R
Wurth Elektronik74404064151
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1A 490mOhm DCR Embossed Carrier T/R
Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 850mA T/R
Wurth Elektronik744787151
Power Inductor, 150Uh, Shielded, 0.7A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 744787151
FIXED IND 150UH 800MA 456 MOHM / Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 0.8A 0.456Ohm DCR Automotive T/R
描述
General Purpose Inductor, 150uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
Inductor, Coupled, 150 uH, 591 Milliohm, 690 mA, 7.6mm x 7.6mm x 4.45mm
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD / Shielded 2 Coil Inductor Array 600 µH Inductance - Connected in Series 150 µH Inductance - Connected in Parallel 591mOhm DC Resistance (DCR) - Parallel 690 mA Nonstandard
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.