Eaton DRQ127-331-R
DRQ Series Wire-wound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 330 uH +/-20% 2.01A Idc
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.84%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton DRQ127-331-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 0.57A 1.27Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 0.58A 0.8Ohm DCR Automotive T/R
INDUCTOR, 330UH, 0.7A, 20%, 100KHZ; Product Range:TDK - CLF Series; Inductance:3
Wurth Elektronik74404084331
FIXED IND 330UH 660MA 865 MOHM
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 0.64A 0.889Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNS10145T331MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 0.64A 0.84Ohm DCR T/R
描述
Inductor Power Shielded Drum Core 323.6uH/1294uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A/0.522A 0.574Ohm/2.3Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor, Coupled, 330 uH, 574 Milliohm, 1.04 A, 12.5mm x 12.5mm x 8mm
POWER INDUCTOR, 330UH, 1.04A, 20%; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.574ohm; DC Current Rating:1.04Arms; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:4; Current, lt rms Parallel:1.04A
Power Inductor, 330Uh, 1.04A, 20%; Rango De Producto:Serie Drq; Dc Resistance Max, Parallel:0.574Ohm; Inductancia, Paralela:323.6Μh; Rms Current, Parallel:1.04A; Saturation Current, Parallel:2.01A; Bobina, Tipo:Smd; Inductancia:330Μh |Eaton Coiltronics DRQ127-331-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.