Eaton DR1030-470-R
Inductor Power Shielded Drum Core 47.9uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A 200mOhm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet5 页10 年前
Datasheet3 页19 年前
IHS
element14 APAC
Farnell
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton DR1030-470-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 0.16Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 0.121Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
DR1030 Series Wire-wound SMD Inductor w/ Ferrite Core,47 uH +/-30% 1.52A Idc | Bussmann by Eaton DR1030-470-R
DR1030 Series 47 uH ±30 % Tolerance 1.3 A Shielded SMT Power Inductor
IND PWR SHLD 47UH 30% 100KHZ FERRITE
FIXED IND 47UH 1.3A 200 MOHM SMD
DR1030 Nonstandard 0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm 47muH
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 1.3A
DR1030-470-R, Eaton Electronics / Bussmann
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 1.52A, SMD; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):1.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.52A; Product Range:DR1030 Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:200mohm RoHS Compliant: Yes