Eaton CTX33-3P-R
Inductor Power Wirewound 32.63uH/130.54uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.3A/0.65A 146mOhm/571mOhm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页9 年前
Datasheet8 页19 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+82.29%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton CTX33-3P-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A T/R
TAIYO YUDENNR6045T330M
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.1885Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNRS6045T330MMGK
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.132Ohm DCR Automotive T/R
Wurth Elektronik74404064330
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2524
描述
CTX Series 32.63 uH 1.3 A 0.146 Ohm DCR Horizontal SMT EconoPac Power Inductor
Inductor, Coupled, 33 uH, 146 Milliohm, 11.43mm x 11.43mm x 4.83mm
General Purpose Inductor, 32.63uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD
32.63¦ÌH,130.54¦ÌH 100KHz 571m¦¸ 1.3A ¡À20% SMD,14X14MM , 13.97mm*13.97mm*4.83mm
Ind/xfmr,ep Sz 3,33Uh, 1 Rohs Compliant: Yes
IND PWR 32.63UH 20% 100KHZ PWRD IRON
CTX33-3P-R, EATON BUSSMAN ELECTRICAL
COUPLED INDUCTORS 32.6UH 1.3A 0.14;
INDUCT ARRAY 2 COIL 32.63UH SMD
INDUCT/XFRMR TOROID 32.63UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.