Eaton CTX300-4-R
Ind Power Wirewound 298.12uH/1192.46uH 20% 100KHz Amorphous Metal 620mA/310mA T/R
数据表和文档
Electro Sonic
IHS
Component Distributors Inc.
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+48.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton CTX300-4-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 270uH 20% 100KHz Ferrite 0.71A 0.69Ohm DCR 4040 T/R
API Delevan8532R-30L
General Purpose Inductor, 270uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
Inductor Power Shielded Wirewound 270uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.62A 0.6Ohm DCR T/R
CoilcraftSPT38L-294MLB
General Purpose Inductor, 290uH, 20%, 1 Element, Powered Iron-Core, SMD, 5656
General Purpose Inductor, 270uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5239
描述
298.12¦ÌH,1.19246mH 100KHz 2.687¦¸ 620mA ¡À20% SMD,11.4X11.4MM , 13.97mm*13.97mm*6.35mm
Inductor, Coupled, 300 uH, 672 Milliohm, 11.43mm x 11.43mm x 6.35mm
General Purpose Inductor, 298.12uH, 20%, 2 Element, Iron-Core, SMD
CTX Series 298.12 uH 0.62 A Shielded Horizontal SMT OctaPac Power Inductor
IND PWR 298.12UH 20% 100KHZ PWRD IRON
INDUCTOR,XFMR,OP SZ 4,300UH,0.62A
INDUCTOR TOROID DL 298.12UH SMD
Coupled Inductors 298uH 0.62A 0.672ohm s
INDUCT ARRAY 2 COIL 298.12UH SMD
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.