Eaton CTX150-4A-R
Ind Power Wirewound 153.5uH/613.9uH 25% 100KHz Amorphous Metal 1.1A/0.55A T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页9 年前
Master Electronics
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+99.09%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton CTX150-4A-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Bobbin Core 150uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A T/R
Inductor Power Wirewound 150uH 20% 100KHz 1.3A 400mOhm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T151MNV
Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 860mA Embossed T/R
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 0.42A 2.66Ohm DCR 2220 T/R
Inductor Power Bobbin Core 150uH 20% 100KHz Ferrite 0.5A 1.2Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 150UH 1.5A 250 MOHM
描述
Inductor, Coupled, 150 uH, 365 Milliohm, 1.1 A, 11.43mm x 11.43mm x 6.35mm
General Purpose Inductor, 153.5uH, 25%, 2 Element, Iron-Core, SMD, 4545
Power Inductor, 150Uh, 1.1A, 25%, Full Reel; Product Range:Octa-Pac Plus Ctx 4A Series; Inductance, Parallel:153.5Μh; Rms Current, Parallel:1.1A; Saturation Current, Parallel:1.07A; Dc Resistance Max, Parallel:0.365Ohm Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics CTX150-4A-R
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.