Eaton CTX100-4A-R
Ind Power Wirewound 100.57uH/402.3uH 25% 100KHz Amorphous Metal 1.37A/0.69A T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页9 年前
Master Electronics
Farnell
Future Electronics
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
+113%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton CTX100-4A-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.7A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 1.7A 0.21Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447714101
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.5A 0.198Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.17Ohm DCR 4949 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.7A 0.207Ohm DCR T/R
描述
Inductor, Coupled, 100 uH, 235 Milliohm, 1.37 A, 11.43mm x 11.43mm x 6.35mm
General Purpose Inductor, 100.57uH, 25%, 2 Element, Iron-Core, SMD, 4545
Power Inductor, 100Uh, 1.37A, 25%; Rango De Producto:Serie Octa-Pac Plus Ctx 4A; Dc Resistance Max, Parallel:0.235Ohm; Inductancia, Paralela:100.57Μh; Rms Current, Parallel:1.37A; Saturation Current, Parallel:1.32A; Bobina, Tipo:Smd |Eaton Coiltronics CTX100-4A-R
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.