E-Switch 300DP1J1BLKM6QE
Switch Rocker ON None ON DPDT PC Pins Rocker 5A 250VAC 28VDC
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页3 年前
Master Electronics
Electro Sonic
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2003-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
NKK SwitchesM2022TZW13
SWITCH, ROCKER, DPDT, ON-NONE-ON, WIDE FRAME, NO ACT,6A,125VAC,.250 STR PC W/BRKT
NKK SwitchesM2022TXW13-DA
Switch Rocker ON None ON DPDT PC Pins Small Rocker 6A 250VAC 30VDC 50000Cycles
NKK SwitchesM2022TZW13-JB
SWITCH, ROCKER, DPDT, ON-NONE-ON, WIDE FRAME,.595 WHITE ROCKER,6A,125VAC,.250 STR PC
E-Switch300DP1J1M2QE
ROCKER SWITCH, DPDT, ON-ON, 5A, 120V AC/28V DC, PC PIN, 300 SERIES
ROCKER SWITCH, DPDT, ON-OFF-ON, 5A, 120V AC/28V DC, PC PIN, 300 SERIES
描述
300 Series 5 A DPDT On-None-On Right Angle Through Hole Miniature Rocker Switch
ROCKER SWITCH, DPDT, 5A/120V/28V, R/A TH;
Rocker Switch, DPDT, On-on, Momentary, 5A, 28VDC, 8 PCB Hole Cnt, Solder Terminal, Rocker Actuator, Through Hole-right Angle
Rocker Switch, Dpdt, 5A/120V/28V, R/A Th; Switch Operation:On-None-On; Contact Configuration:Dpdt; Illumination:Non Illuminated; Switch Mounting:Through Hole, Right Angle; Actuator/Cap Colour:Black; Product Range:300 Series Rohs Compliant: Yes |E-Switch 300DP1J1BLKM6QE