Diodes Inc. ZXTR2008Z-13
Linear Voltage Regulator, Fixed, 12 to 100 V in, 8.2 V/42mA Out, SOT-89-3
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet7 页9 年前
Diodes Inc SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.98%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsL78L10ACUTR
L78L Series 100 mA 10 V Positive Voltage LDO Regulator Surface Mount - SOT-89
Texas InstrumentsUA78L05CPK
49dB(120Hz) 3.8mA Fixed 100mA 1 5V 7V 5V 20V 1.7V@ 40mA 60mV 200mV SOT-89-3 , 1.6mm
STMicroelectronicsL78L12ACUTR
L78L Series 100 mA 12 V Positive Voltage LDO Regulator Surface Mount - SOT-89
Texas InstrumentsUA78L10ACPK
Linear Volt Reg, 10V, 0.1A, To-220-3 Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS UA78L10ACPK
STMicroelectronicsL78L08ABUTR
L78L Series 8 V 100 mA Three Terminal Positive Voltage LDO Regulator - SOT-89
Texas InstrumentsUA78L06ACPK
Standard Regulator Pos 6.2V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R / IC REG LDO 6.2V 0.1A SOT89-3
描述
Linear Volt Reg, 8.2V, 0.042A, Sot-89 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZXTR2008Z-13
Standard Regulator Pos 8.2V 0.042A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R
38dB(100Hz) 500¦ÌA Fixed 42mA 1 8.2V 12V 8.2V 100V 500mV 300mV SOT-89-3 , 1.6mm