Diodes Inc. ZXTR1005K4-13
ZXTR1005K4 Series 5 V 50 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-252-4
数据表和文档
HQonline
Datasheet8 页12 年前
3 个月趋势:
-23.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Standard Regulator Pos 4.9V to 5.1V 0.05A 4-Pin TO-252 T/R
Linear Voltage Regulators 100V Input 5V 50mA 0.05A 5V 57dB 0.3mA
100Vin 5V 50mA Linear Regulator TO-252-5
Low voltage differential Regulator (LDO)
IC REG LINEAR 5V 50MA TO252-4L
LINEAR VOLT REGULATOR, 5V, 0.05A, TO-252;
ZXTR1005 Cut Tape (CT) Surface Mount ROHS3Compliant voltage regulator linear 5V 2.26mm 50mA 2.3W
Fixed Positive Standard Regulator, 5V, PSSO4
DiodesZetex , 5.1 V, 50mA, , TO-252, , 5