Diodes Inc. ZLDO1117K33TC
ZLDO1117 Series 3.3 V 1 A Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-252-3
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页4 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
相关零件
Texas InstrumentsTLV1117CKVURG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
STMicroelectronicsLDF33DT-TR
LDF Series 3.3 V 1 A Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-252-3
Texas InstrumentsTLV1117IKVURG3
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Texas InstrumentsTLV1117-18CKVURG3
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
描述
Fixed Ldo Voltage Regulator, 2.7V To 18V, 1.11V Dropout, 3.3Vout, 1Aout, To-252-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117K33TC
IC, LDO, 3.3V, 1A, TO252; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.7V; Input Voltage Max: 18V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1A; Dropout Vol