Diodes Inc. ZLDO1117K12TC
Ldo, Fixed, 1.2V, 1A, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117K12TC
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页4 年前
Augswan
iiiC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
相关零件
Texas InstrumentsTLV1117CKVURG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
STMicroelectronicsLDF33DT-TR
LDF Series 3.3 V 1 A Fixed Surface Mount Voltage Regulator - TO-252-3
Texas InstrumentsTLV1117IKVURG3
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Texas InstrumentsTLV1117-18CKVURG3
55dB(120Hz) 20mA Fixed 800mA 1 12V 2.5V 12V 20V 1.35V@ 800mA 0.5% 0.3% TO-252 , 2.38mm
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -25C~125C 800mA 6.6mm 1.1V
描述
LDO Regulator Pos 1.2V 1A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 1.2V, 1.3V Dropout, BIPolar, PSSO2
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 1.2V,1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 7.47mm 1A 15W
稳压器, LDO, 固定, 1.2V, 1A, -40 至 125度 C;
1A LOW DROPOUT POSITIVE REGULATOR