Diodes Inc. SBR20A200CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 200V 20A 30ns 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
Diodes Inc SCT
Technical Drawing2 页9 年前
IHS
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
onsemiFEP16DT
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 16A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
onsemiFEP16CT
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 16A, 150V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTTH1602CT
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 300V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 9A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS2545CTY
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 12.5A, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
描述
Fast / Ultrafast Diode, 200 V, 20 A, Dual Common Cathode, 960 mV, 20 ns, 180 A, TO-220AB
SBR Series 200 V 20 A 10 mA 30 ns Through Hole Fast Recovery Rectifier TO-220-3
Schottky Diode, 200V, 20A, To-220Ab-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SBR20A200CT
Diode Switch 200V 20A 3Pin (3+T) TO220AB