Diodes Inc. SBR20A150CT
Diode Super Barrier Rectifier 150V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet5 页11 年前
Diodes Inc SCT
iiiC
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.21%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.SBR20100CTFP
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Diodes Inc.SBR20100CT-G
Diode Super Barrier Rectifier 100V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Diodes Inc.SBR20U100CT
STMicroelectronicsSTPS15M80CFP
Rectifier Diode, Dual Common Cathode, 80 V, 15 A, 870 mV, 220 A, 175 C RoHS Compliant: Yes
STMicroelectronicsSTPS20H100CFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS2045CFP
Diode, Schottky Rectifier, Fast, Vr 45V, If 20A, Pkg TO-220FPAB, Config Common Cathode
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 10A, 150V V(RRM), Silicon, TO-220AB
820mV@10A 150V 10A 1 pair of common cathodes TO-220-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
SBR20A150CT Series 150 V 20 A 100 µA Super Barrier Rectifier TO-220AB