Diodes Inc. SBR10U60CTFP
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 5A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet5 页13 年前
Diodes Inc SCT
iiiC
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+344%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTPS10H100CFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Diodes Inc.SBR10100CT
Diode Super Barrier Rectifier 100V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Diodes Inc.SBR10100CTFP
Diode Super Barrier Rectifier 100V 10A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube
Diodes Inc.SBR1040CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 40V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 200V V(RRM), Silicon, TO-220AB
描述
Diode Super Barrier Rectifier 60V 10A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube
620mV@10A 60V 5A 1 pair of common cathodes ITO-220AB Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
Standard Recovery Diode, 60 V, 10 A, Dual Common Cathode, 620 mV, 150 A