Diodes Inc. SBR02U100LP-7
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 100V 0.25A 2-Pin DFN T/R / DIODE SBR 100V 250MA 2DFN
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Newark
element14 APAC
Diodes Inc SCT
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.97%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2007-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.SBR02M30LP-7
Diode Super Barrier Rectifier 30V 0.2A 2-Pin DFN T/R
Diodes Inc.BAV5004LP-7B
Rectifier Diode Small Signal Switching 400V 0.3A 50ns 2-Pin X1-DFN T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 8A, 100V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.BAS16LP-7
Rectifier Diode Small Signal Switching 75V 0.3A 4ns 2-Pin X1-DFN T/R
Rectifier Diode Switching 200V 3A 25ns Automotive 8-Pin DFN EP T/R
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.25A, 100V V(RRM), Silicon
Standard Recovery Diode, 100 V, 200 mA, Single, 800 mV, 5 A
SBR02U100LP Series 100 V 0.2 A SMT Super Barrier Rectifier - DFN1006-2
760mV@200mA 100V 250mA DFN-2(0.6x1) Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
Diode, Super Barrier, 100V, 250mA, 2-UFDFN, SMD
Rectifier Diodes VRRM=100V Io=250mA VF=800mV X1-DEN1006-2
SCHOTTKY-D. 0,2A 100V DFN1006-2
SUPER BARRIER RECTIFIER, 0.25 A, RoHS
Diodes Inc SCT
DiodesZetex , 250mA, 100V, , DFN, 2
SUPER B RECTIFIER DFN1006 0.2A 100V; Diode Type:Super Barrier; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:100V; Forward Current If(AV):200mA; Forward Voltage VF Max:800mV; Forward Surge Current Ifsm Max:5A; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:DFN1006; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Ifsm:5A; Junction Temperature Tj Max:150°C; Package / Case:DFN1006; Termination Type:SMD