Diodes Inc. PD3Z284C5V1-7
Zener Diode, 5.1V, 0.5W, Powerdi 323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. PD3Z284C5V1-7
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
_legacy Avnet
Diodes Inc SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-07-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZT52C5V1-7-F
BZT52C5V1 Series 500 mW 5.1 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-123
Diodes Inc.BZX84C5V1-7-F
Zener Diode Single 5.1V 5.88% 60Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R / DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23-3
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 5.1V 5% 60Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.88%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 5.1V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diode Zener Single 5.1V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
描述
Zener Diode Single 5.1V 6% 60Ohm 500mW 2-Pin PowerDI 323 T/R
Zener / Zener Diodes 5.1V 1.90 x 1.25mm SMT PowerDI123 500mW 480Ω
0.5W SURFACE MOUNT ZENER DIODE, N/A%, 2µA
Diodes Inc SCT
DIODE ZENER 5.1V 500MW PWRDI323
DiodesZetex , 5.1V, , 500 mW, PowerDI 323