Diodes Inc. MMBD3004A-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 350V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Diodes Inc SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
iiiC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2002-07-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Rectifier Diode Small Signal Switching Si 250V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS20
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 200V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS19
Rectifier Diode Small Signal Switching 120V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAV23S
BAV23S Series Single 250 V 200 mA Surface Mount Switching Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBD3004S-7-F
Diodes Inc.BAS21-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 250V 0.4A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
描述
MMBD3004A Series 4 A 300 V 350 mW High Voltage Switching Diode SMT - SOT-23
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.225A, 350V V(RRM), Silicon
DIODE, SW ARRAY, 350V, 0.35W SOT23; Diode Type:Switching; Forward Current If(AV):200mA; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:350V; Forward Voltage VF Max:1.25V; Reverse Recovery Time trr Max:50ns; Forward Surge Current Ifsm Max:4A; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Current Ifsm:4A; Junction Temperature Tj Max:150°C; Package / Case:SOT-23; Reverse Recovery Time trr Typ:50ns; Termination Type:SMD