Diodes Inc. DMTH6005LK3-13
Mosfet, N-Ch, 60V, 90A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DMTH6005LK3-13
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
3 个月趋势:
-9.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans MOSFET N-CH Si 60V 110A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / MOSFET N-CH 60V 90A DPAK
Mosfet, N-Ch, 60V, 90A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPD90N06S405ATMA2
60V, N-Ch, 4.6 mΩ max, Automotive MOSFET, DPAK, OptiMOS™-T2, PG-TO252-3, RoHS
PowerTrench® MOSFET, N-Channel, 60 V, 90 A, 5.7 mΩ
136W(Tc) 20V 2.5V@ 250¦ÌA 125nC@ 10 V 1N 60V 6.3m¦¸@ 25A,10V 97A 6.06nF@25V TO-252AA 2.38mm
Diodes Inc.DMTH6010LK3Q-13
Trans MOSFET N-CH 60V 14.8A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
描述
Trans MOSFET N-CH 60V 90A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Single N-Channel 60 V 10 mOhm 47.1 nC 2.1 W Silicon Mosfet - TO-252-3
60V 175°C N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET, 20±V VGS
Diodes Inc SCT
Power Field-Effect Transistor, 90A I(D), 60V, 0.0056ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET BVDSS: 41V~60V TO252 T&R 2.5K
MOSFET, N-CH, 60V, 90A, TO-252;
2.1W(Ta),100W(Tc) 20V 3V@ 250¦ÌA 47.1nC@ 10 V 1N 60V 5.6m¦¸@ 50A,10V 90A 2.962nF@30V TO-252-3 6.58mm*6.1mm*2.29mm