Diodes Inc. DFLZ6V8-7
Zener Diode Single 6.8V 5% 3Ohm 1000mW 2-Pin PowerDI 123 T/R / DIODE ZENER 6.8V 1W POWERDI123
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
HQonline
element14 APAC
Future Electronics
3 个月趋势:
-100%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2004-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.DFLZ6V2-7
DFLZ6V2 Series 6.2 V 200 mA 1 W Surface Mount Power Zener Diode - PowerDI-123
Diodes Inc.SMAZ6V8-13-F
SMAZ6V8-13 Series 1 W 6.8 V 200 mA Surface Mount Zener Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAZ5V6-13-F
SMAZ5V6-13 Series 1 W 5.6 V 200 mA Surface Mount Zener Diode - DO-214AC
ZM4736A Series 1 W 6.8 V Silicon Planar Power Zener Diode - DO-213AB
Zener Diode, 6.8V V(Z), 5%, 1W, Silicon, Unidirectional, DO-213AB
ZMY6V8 Series 1 W 7.2 V 5 % Tolerance Zener Diode - MELF Glass Case
描述
Zener Diode, 6.8V V(Z), 5.88%, 1W, Silicon, Unidirectional
DFLZ Series 6.8 V 1 W Surface Mount Voltage Regulator Diode - POWERDI-123
DIODE, ZENER, 6.8V, 1.0W, POWERDI 123; Zener Voltage Vz Typ:6.8V; Power Dissipation Pd:1W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Diode Case Style:PowerDI 123; No. of Pins:2; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)