Diodes Inc. DFLU1400-7
Rectifier Diode Switching 400V 1A 25ns 2-Pin PowerDI 123 T/R / DIODE GEN 400V 1A POWERDI123
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页10 年前
element14 APAC
Future Electronics
Diodes Inc SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.ES1G-13-F
Rectifier Diode Switching 400V 1A 25ns 2-Pin SMA T/R / DIODE GEN PURP 400V 1A SMA
Diodes Inc.MURS140-13-F
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 2A, 400V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.HD06-T
Diode Rectifier Bridge Single 600 Volt 0.8A 4-Pin Mini-DIP Surface Mount
STMicroelectronicsSTTH1R04UY
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1A, 400V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH1R04AY
Diode, Aec-Q101, Single/400V/1A/Do-214Ac Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics STTH1R04AY
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 400V 1A 2-Pin DO-214AC Plastic T/R
描述
DFLU1400 Series 400 V 1 A Surface Mount Super-Fast Rectifier - PowerDI-123
DIODE, SUP FAST, 400V, 1A, PWRDI 123; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 400V; Forward Current If(AV): 1A; Diode Configuration: Single; Forward Voltage VF Max: 1.25V; Reverse Recovery Time trr Max: 25ns; Forward Surge Current Ifsm Max: 30A; Operating Temperature Max: 150°C; Diode Case Style: PowerDI 123; No. of Pins: 2 Pin; Product Range: DFLU1 Series; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Diode Type: Fast Recovery; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Min: -65°C; Operating Temperature Range: -65°C to +150°C