Diodes Inc. DDZX5V1BQ-7
Diode Zener 5.1V 300MW SOT-23 / Surface Mount Precision Zener Diode
数据表和文档
HQonline
Datasheet5 页10 年前
3 个月趋势:
-0.16%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2015-10-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.1%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Diode Zener Dual Common Anode 3.9V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 3.9V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 5.1V 5% 60Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 2V 225mW 4.7V
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 225mW 4.3V
描述
Zener Diode, 5.1V, 0.3W, Sot-23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZX5V1BQ-7
Zener Diode, 5.1V V(Z), 2.56%, 0.3W, Silicon, Unidirectional