Diodes Inc. DDZ5V6B-7
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 / Zener Diode Single 5.6V 2.504% 11Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet8 页4 年前
Datasheet8 页9 年前
Future Electronics
element14 APAC
Diodes Inc SCT
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.71%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Diodes Inc. DDZ5V6B-7 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.DDZ6V2B-7
DDZ6V2B Series 500 mW 6.2 V 10 mA Surface Mount Precision Zener Diode - SOD-123
Diodes Inc.MMSZ5232B-7-F
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 / Zener Diode Single 5.6V 5% 11Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Diodes Inc.DDZ6V8B-7
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.55%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
MMSZ5232 Series 5.6 V ±5 % 500 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOD-123
Zener Diode Single 5.6V 5% 11Ohm 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Diode Zener Single 5.6V 2% 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
描述
Diode Zener Single 5.59 Volt 3% 500m Watt Automotive 2-Pin SOD-123
DDZ5V6B Series 5.6 V 10 mA SMT Precision Zener Diode - SOD-123
Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diode - Zener Single 500MW, 5.6V, LF
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 2.504%, 0.5µA
Diodes Inc SCT
Diode, Zener, 5.6V, 500Mw, Sod123; Tensión Zener Vz Típ.:5.6V; Disipación De Potencia Pd:500Mw; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Sod-123; Zener Tolerance ±:2%; Núm. De Contactos:2; Temperatura De Trabajo Máx.:150°C |Diodes Inc. DDZ5V6B-7