Diodes Inc. DDZ20CQ-7
Zener Diode Single 19.7V 2.51% 28Ohm 500mW Automotive 2-Pin SOD-123 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.14%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Diodes Inc. DDZ20CQ-7 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.DDZ20C-7
Zener Diode, 20V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ20C-7
Diodes Inc.DDZX20C-13
Diode Zener Single 19.725V 3% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DDZX20C-7
Zener Diode Microsmf Do219Ac2.5%, 20V (18.63 - 19.59V), 0.5W |Vishay PLZ20B-HG3/H
onsemiFLZ22VA
Tape & Reel (TR) ±3% Surface Mount Single Zener Diode 1.2V @ 200mA 133nA @ 17V 500mW 1.2V
onsemiFLZ22VC
描述
DDZ Series 20 V 10 mA 294 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-123
Zener Diode, 20V V(Z), 2.51%, 0.294W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 19.725V 370mW 2-Pin SOD-123 T/R
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 2.51%, 0.05µA