Diodes Inc. BZX84C36W-7-F
Diode Zener Single 36V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MMBZ5258BW-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.BZX84C33W-7-F
Diode Zener Single 33V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.BZX84C30W-7-F
BZX84 Series 30 V 10 mA 200 mW 80 Ohm SMT Zener Diode
描述
Zener Diode, 36V V(Z), 5.56%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
6% 100nA 36V 90¦¸ 200mW SOT-323 2.2mm*1.35mm*1mm