Diodes Inc. BZX84C27S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 27V 7% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
Mouser
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C27TS-7-F
Diode Zener Triple Parallel 27V 7.04% 200mW Automotive 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C30S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 30V 7% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C33S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 33V 6% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
描述
Zener Diode, 27V V(Z), 7.04%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 7.04%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
2 independent 200mW 27V SOT-363 Zener Diodes ROHS
6% 100nA 27V 80¦¸ 200mW 2 SOT-363