Diodes Inc. BZT52C8V2T-7
BZT52C8V2T Series 8.2 V ±6% 300 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-523
数据表和文档
HQonline
Datasheet5 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZT585B8V2T-7
Diode Zener Single 8.2V 2% 350mW 2-Pin SOD-523 T/R
Diodes Inc.BZT585B6V8T-7
Zener Diode, 6.8V, 0.35W, Sod-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT585B6V8T-7
Diodes Inc.BZT585B9V1T-7
Zener Diode, 9.1V, 0.35W, Sod-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT585B9V1T-7
描述
Zener Diode Single 8.2V 6.1% 15Ohm 300mW 2-Pin SOD-523 T/R
Zener Diode, 8.2V V(Z), 6.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD523 | Diodes Inc BZT52C8V2T-7
Diode, Zener, 8.2V, 150Mw, Sod523; Tensión Zener Vz Típ.:8.2V; Disipación De Potencia Pd:300Mw; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Sod-523; Zener Tolerance ±:6%; Núm. De Contactos:2; Temperatura De Trabajo Máx.:150°C |Diodes Inc. BZT52C8V2T-7