Diodes Inc. BAS40DW-05-7-F
BAS40DW Series 40 V 600 mA Schottky Barrier Diode Surface Mount - SOT-363
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
HQonline
DigiKey
Diodes Inc SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-84.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2003-04-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BAS40TW-7-F
BAS40TW Series 40 V 600 mA Surface Mount Schottky Barrier Diode Arrays -SOT-363
Diodes Inc.BAS40BRW-7-F
BAS40 Series 40 V 600 mA Surface Mount Schottky Barrier Diode Arrays SOT-363
Diodes Inc.BAT54TW-7-F
Schottky Diode Sot363 T&r 3K Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BAT54TW-7-F
描述
BAS40DW-05-7-F,SCHOTTKY DIODE SOT-363 200MW 40V COMMON CATHO
Rectifier Diode, Schottky, 4 Element, 0.2A, 40V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode Schottky 40V 0.2A 5ns 6-Pin SOT-363 T/R
DIODE, SCHOTTKY, 40V, 0.2W, SOT363; Diode Type:Schottky; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:40V; Forward Current If(AV):40mA; Forward Voltage VF Max:1V; Reverse Recovery Time trr Max:5ns; Forward Surge Current Ifsm Max:800mA; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Diode Case Style:SOT-363; No. of Pins:6; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Current Ifsm:600mA; Junction Temperature Tj Max:125°C; Package / Case:SOT-363; Reverse Recovery Time trr Typ:5ns; Termination Type:SMD