Diodes Inc. 74HC595S16-13
Shift Register, 74HC595, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, SOIC, 16 Pins
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页7 年前
Augswan
3 个月趋势:
+7.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsM74HC595YRM13TR
Shift Register, 74HC595, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 -Bit, 16 Pins, SOIC
STMicroelectronicsM74HC4094YRM13TR
IC SHIFT REG LATCH 8BIT 16SOIC / Shift Shift Register 1 Element 8 Bit 16-SO
Nexperia74HC166D,653
Shift Register, 74HC166, Parallel to Serial, Serial to Serial, 1 Element, 8 -Bit, 16 Pins, SOIC
Shift Register, 74LV165, Parallel to Serial, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, SOIC, 16 Pins
Diodes Inc.74AHC595S16-13
74AHC Series 8-Bit Serial-In/Serial-Out/Parallel-Out Shift Register - SOIC-16
74AHC Series 5.5 V Serial-In/Serial-Out or Parallel-Out Shift Register - SOIC-16
描述
74HC Series 8-Bit 3-State Shift Register w/ Output Storage Register - SOIC-16
HC/UH ROHS3Compliant Cut Tape (CT) e3 shift register 52ns 200.686274mg 20000000Hz 2V