Diodes Inc. 74HC14S14-13
74HC Series 6 V SMT HEX Inverters with Schmitt Trigger Inputs - SOIC-14
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet9 页13 年前
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Nexperia74HC05D,112
74HC Series 6V Surface Mount Hex Inverter with Open-Drain Outputs - SOIC-14
Diodes Inc.74HC04S14-13
74HC Series 6 V Surface Mount HEX Inverter - SOIC-14
NXP Semiconductors74HC04D
HEX INVERTER; SO-14; 5.0 V (TYP.); -40; +125; 1000 NS (TYP.) TR; 500 MW (MAX.)
NXP Semiconductors74HCU04D
HEX INVERTER Inverter, HC/UH Series, 6-Func, 1-Input, CMOS, PDSO14
74HC04 e4 74HC Tape & Reel (TR) logic gate circuit 14ns @ 6V 50pF 1.75mm 5.2mA 5.2mA 6V
Buffer Inverter 74HC05 e4 74HC logic gate circuit 13ns @ 6V 50pF 1.75mm - 5.2mA 6V
描述
HEX 1 Input Schmitt Trigger Inverter, 2 to 6 V, RoHS
Diodes Inc SCT
Logic IC, Inverter, Hex, 1 Inputs, 14 Pins, SOIC
Inverter Schmitt Trigger 74HC14 8542.39.00.01 74HC logic gate circuit 21ns @ 6V 50pF 1.48mm 5.2mA 5.2mA 6V