Coto PRMA2A12
Relay Reed DPST 500MA 12V
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页18 年前
Master Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2011-01-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity1-1393771-8
Dry Reed Relay, 2 Form A, Dpst, Momentary, 0.024A (Coil), 12Vdc (Coil), 288Mw (Coil), 0.5A
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.5A DPST-NO(19.5x8.46x6.98)mm THT Dry
Schneider ElectricW171DIP-23
Relay; Reed; 0.5 A; 12 V (Nom.); 144 mW (Nom.); DPST; NO; 1000 Ohms (Nom.); 1 g
Schneider ElectricW171DIP-27
Relay; Reed; Power; DPST-NO; Cur-Rtg 0.5A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 60/100AC/DC; PCB Mnt
描述
RELAY REED DPST 500MA 12V
Dry Reed Relay, DPST, Momentary, 0.024A (Coil), 12VDC (Coil), 288mW (Coil), 0.5A (Contact), 200VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
Reed Relay; Coil Voltage VDC Nom:12V; No. of Poles:2; Contacts:DPST; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:2A; Contact Carrying Power:10W; Contact Rating:500mA; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:PCB ;RoHS Compliant: Yes