Coto 8L01-24-001
Reed Relay 24VDC 2.15KOhm 0.5A SPST-NO(19.5x8.46x6.98)mm THT Dry
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Coto 8L01-24-001 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2012-03-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-04-01
LTD Date2026-04-01
相关零件
Reed Relay 24VDC 2KOhm 0.5A SPST-NO(19.3x5.08x7.6)mm THT Dry
Schneider ElectricW171DIP-10
Relay; Reed; 0.5 A; 24 V (Nom.); 270 mW (Nom.); SPST; NO with Clamping Diode
Reed Relay 24VDC 2KOhm 0.5A SPST-NO(19.05x5.08x7.62)mm THT Dry
TE Connectivity / P&BV23100V4024A001
Reed Relay 24VDC 2KOhm 0.5A SPST-NO(19.3x7.5x5.7)mm THT Dry
TE ConnectivityOMR-C-112H,V000
Electromechanical Relay SPST-NO 0.5A 12VDC 1.05KOhm Through Hole
描述
REED RELAY, SPST-NO, 24VDC, 0.5A, THD
REED RELAY 24DC THT 1NO Shield
Dry Reed Relay, 1 Form A, SPST, Momentary, 0.011A (Coil), 32VDC (Coil), 264mW (Coil), 0.5A (Contact), 200VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
REED RELAY, SPST-NO, 24VDC, 0.5A, THD; C; REED RELAY, SPST-NO, 24VDC, 0.5A, THD; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Resistance:2.15kohm; Switching Current Max:500mA; Switching Voltage Max:200V; Contact Configuration:SPST-NO; Relay Mounting:Through Hole; External Height:6.6mm