Coto 8L01-12-011
COTO TECHNOLOGY 8L01-12-011 Reed Relay, SPST-NO, 12 VDC, Through Hole, 500 ohm, 500 mA
Production
价格与库存
数据表和文档
3 个月趋势:
+3.20%
Introduction Date2013-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.5A SPST-NO(19.5x8.46x6.98)mm THT Dry
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.5A SPST-NO(15.24x3.81x6.98)mm THT Dry
TE ConnectivityOMR-C-112H,V000
Electromechanical Relay SPST-NO 0.5A 12VDC 1.05KOhm Through Hole
Schneider ElectricW107DIP-7
Relay; Reed; Power; SPST-NO; Cur-Rtg 0.5A; Ctrl-V 12DC; Vol-Rtg 120/100AC/DC; PCB Mnt
Schneider ElectricW107DIP-3
Relay, Reed, 0.5 A, 12 V (Nom.), 144 mW (Nom.), SPST, NO, 1000 Ohms (Nom.), 1 g
描述
Relay, Reed, Spst-No, 200V, 0.5A, Tht; Contact Configuration:Spst-No; Coil Voltage:12Vdc; Product Range:8L Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Resistance:500Ohm; Switching Current Max:500Ma; Switching Voltage Max:200V Rohs Compliant: Yes |Coto Technology 8L01-12-011
Relay, DIP Reed SPST 12V; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:500ohm; Switching Current Max:500mA; Switching Voltage Max:200V; Contact Configuration:SPST; Relay Mounting:PCB; External Height:9.4mm; External Width:19.5mm; External Depth:7.62mm; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Coil Voltage Max:15VDC; Coil Voltage Min:9.6VDC; Contact Configuration:SPST; Contact Current DC Max:500mA; Contact Current Max:1.0A; Contact Resistance:150mohm; Contact Voltage DC Max:200V; Dielectric Strength VAC:1500V; External Length / Height:9.4mm; Insulation Resistance:10Gohm; Lead Spacing:2.54mm; Mounting Type:PCB; Must Actuate Voltage:9.6VDC; Must Release Voltage:1.0VDC; No. of Pins:6; No. of Poles:1; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Time:0.5ms; Release Time:0.5ms; Row Pitch:8.46mm; Switch Current Max:500mA; Switch Power Max:10W; Switching Voltage Max:200V