Coto 8L01-12-001
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.5A SPST-NO(19.5x8.46x6.98)mm THT Dry
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.53%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.60
Introduction Date2013-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Reed Relay 12VDC 500Ohm 0.5A SPST-NO(15.24x3.81x6.98)mm THT Dry
TE ConnectivityOMR-C-112H,V000
Electromechanical Relay SPST-NO 0.5A 12VDC 1.05KOhm Through Hole
描述
Electromechanical Relay, SPST, Momentary, 15VDC (Coil), 0.5A (Contact), 200VDC (Contact), Random, AC/DC Output
REED RELAY, SPST-NO, 12VDC, 0.5A, THD
Reed Relays Spartan DIP Relay
REED RELAY, SPST-NO, 12VDC, 0.5A, THD; C; REED RELAY, SPST-NO, 12VDC, 0.5A, THD; Coil Voltage VDC Nom:12V; Coil Resistance:500ohm; Switching Current Max:500mA; Switching Voltage Max:200V; Contact Configuration:SPST-NO; Relay Mounting:PCB; External Height:6.6mm